ZGŁOŚ DZIECKO!

Aby zapisać dziecko prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych w formularzu zgłoszeniowym danych osobowych, w celu przeprowadzenia prawidłowego procesu rekrutacji przez placówkę Kraina Marzeń zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. RODO.

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Administratorem państwa danych osobowych jest: Kraina Marzeń Grzegorz Tarka. W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych polecamy zapoznanie się z naszą klauzulą informacyjną RODO oraz do kontaktu e-mailowego: biuro@krainamarzen.pl

  DWUJĘZYCZNOŚĆ W KRAINIE MARZEŃ

  Dlaczego jesteśmy placówką ekspercką i modelową?

  Tworzymy eksperymentalny model uczenia się języka obcego, jest to nauczanie dwujęzyczne na bazie materiałów metodycznych Claire Selby. Całodzienny proces nauczania kontekstowego realizowany jest metodą immersji językowej, czyli zanurzania dziecka w języku angielskim poprzez zabawę i zajęcia dydaktyczne, dostosowane do okresu rozwojowego dziecka, we wszystkich grupach wiekowych, ale co najistotniejsze, poprzez opiekę w języku angielskim. W każdej grupie pracuje nauczyciel lub opiekun anglojęzyczny, który oswaja dziecko z drugim językiem. Mówimy do dzieci po polsku i po angielsku podczas całego dnia spędzanego w Krainie Marzeń, a język angielski przestaje być językiem obcym i staje się powoli drugim językiem naszych Maluszków.

  W Krainie Marzeń od początku działalności kładziemy duży nacisk na wprowadzanie języka angielskiego od „kołyski”. Mając na uwadze to, że wrażliwość językowa niemowlaka i kilkuletniego dziecka jest nieporównywalnie większa w stosunku do każdego następującego potem okresu rozwojowego, chcemy wykorzystać ten krótki moment, aby maluchy mogły przyswoić język w sposób naturalny, przez opiekę dwujęzyczną, zanim będą zmuszone z mozołem uczyć się go w konwencjonalny sposób, w wieku starszym.

  Dynamika metody, na której pracujemy powoduje, że dziecko nie może się nudzić, nie musi się też niczego uczyć. Urocze żuczki Baby Beetles wciągają dzieci naturalnie w swój świat radosnych, ale i mądrych zabaw, a Maluchy bardzo chcą w tym świecie przebywać.

  Dodatkowo na bazie melodycznych motywów serii Baby Beetles i Tom & Keri, Kraina Marzeń opracowała autorski system pracy dwujęzycznej z dziećmi, polegający na „rozciągnięciu” materiału dydaktycznego Claire Selby na scenariusze zajęć, obejmujące różne elementy rozwoju psychomotorycznego dziecka, w tym na zabawy plastyczne, muzyczne i ruchowe. Scenariusz zajęć obejmuje czas zabawy, odpowiadający możliwościom koncentracji dziecka, ale wiele elementów tej zabawy powtarza się w ciągu dnia, jako przypomnienie w formie piosenki, zwrotu lub ruchu powiązanego z melodią.

  Tworzymy autorskie scenariusze, które zapewniają materiał do pracy na cały rok dla wszystkich czterech grup wiekowych w naszej Krainie Marzeń. Scenariusze te tworzone są we współpracy naszych nauczycieli języka angielskiego, doświadczonego metodyka pracy dwujęzycznej, który z nami współpracuje i…, tu Państwo będą zaskoczeni, specjalistki od rytmiki, która przekłada wspaniałą miękką melodię Baby Beetles na choreografię dostosowaną do wieku naszych maluszków. Język angielski wybrzmiewa u nas przez cały dzień! Nie poprzestajemy tylko na uniwersalnej wersji programu, ale realizujemy go w wariancie eksperckim.

  Posiadamy pierwszą w Polsce Akredytację Ekspercką Yellow House English. Współpracujemy z autorką programu i tworzymy model ekspercki, na którym zaczynają się wzorować kolejne placówki w Polsce. To u nas powstawały profesjonalne clipy edukacyjne do każdej z piosenek Baby Beetles. Uczestniczymy w konferencjach dla nauczycieli, przedstawiając nasze działania i stale się rozwijamy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na zakładkę "Z kim współpracujemy".

  Ponieważ obraz jest warty tysiąc słów zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików, które pokażą Państwu, co robimy, w ramach naszego projektu dwujęzyczności i jakie są tego efekty: