ZGŁOŚ DZIECKO!

Aby zapisać dziecko prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych w formularzu zgłoszeniowym danych osobowych, w celu przeprowadzenia prawidłowego procesu rekrutacji przez placówkę Kraina Marzeń zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. RODO.

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Administratorem państwa danych osobowych jest: Kraina Marzeń Grzegorz Tarka. W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych polecamy zapoznanie się z naszą klauzulą informacyjną RODO oraz do kontaktu e-mailowego: biuro@krainamarzen.pl

  Jakiś czas temu obiecaliśmy opowiedzieć więcej o tym, czym jest eTwinning. eTwinning jest to platforma łącząca szkoły, uczniów i nauczycieli, którzy współpracują ze sobą, realizując międzynarodowe projekty edukacyjne przy użyciu mediów elektronicznych. Korzyści z tego płynące to m.in. ćwiczenie przez dzieci języka angielskiego, kształtowanie umiejętności pracy w zespole, a także wymienianie doświadczeń między nauczycielami z krajów europejskich.

  Dziś przedstawiamy migawkę z seminarium kontaktowego, w którym w dniach 16-18 maja w Sofii, w Bułgarii, uczestniczyła Pani Ula z naszego przedszkola. Tematyka spotkań dotyczyła zabaw i aktywności dla dzieci realizowanych poza salą czy klasą. Uczestnikami seminarium byli pedagodzy pochodzący z krajów słowiańskich, dzięki czemu Pani Ula miała możliwość nawiązania kontaktów z kadrą z podobnych placówek europejskich. Wyjazd możliwy był właśnie dzięki zaangażowaniu się w platformę dla nauczycieli eTwinning. Bardzo się cieszymy z tej szansy i chcemy korzystać z takich form doskonalenia w przyszłości.

  W maju w naszym przedszkolu zorganizowany został No Devices Week (tydzień “bez zabawek”), który polegał na zastąpieniu tradycyjnych zabawek tymi, które stworzone zostały samodzielnie przez dzieci, z materiałów wtórnych. Dzięki temu, przedszkolaki mogły rozwijać swoje umiejętności konstrukcyjne oraz wyobraźnię, a brak tradycyjnych zabawek nie stanowił dla nich problemu.

  Kolejnym działaniem, o którym chcemy wspomnieć jest uczestnictwo Pani Sandry z naszego oddziału przedszkolnego w spotkaniu z komisją akredytacyjną i partnerami Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego, z którym już od kilku lat mamy przyjemność współpracować. Podczas spotkania Pani Sandra opowiadała o tym, jak przebiega współpraca Krainy Marzeń z IFA. Nasze dwujęzyczne placówki goszczą studentów filologii angielskiej na praktykach, anglojęzyczna kadra uczestniczy w szkoleniach organizowanych przez przedstawicieli IFA, a działania mające na celu zanurzanie dzieci w języku angielskim i prowadzenie w tym języku zajęć, poddawane są obserwacji specjalistów właśnie z Instytutu Filologii Angielskiej, którzy zawsze służą pomocą i wsparciem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy i mamy nadzieję, że będzie trwać jak najdłużej! 🙂