ZGŁOŚ DZIECKO!

Aby zapisać dziecko prosimy o wypełnienie poniższej deklaracji.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych w formularzu zgłoszeniowym danych osobowych, w celu przeprowadzenia prawidłowego procesu rekrutacji przez placówkę Kraina Marzeń zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. RODO.

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Administratorem państwa danych osobowych jest: Kraina Marzeń Grzegorz Tarka. W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych polecamy zapoznanie się z naszą klauzulą informacyjną RODO oraz do kontaktu e-mailowego: biuro@krainamarzen.pl

  Od września 2016 roku rozwijamy autorski projekt BOOKFRIEDNS.

  Do tej pory codzienne zanurzaliśmy dzieci w język angielski (metoda immersji językowej) podczas zabaw, opieki, czynności higienicznych i spacerów, a także dawaliśmy szansę na aktywne przyswajanie języka podczas dostosowanych do wieku rozwojowego zajęć dydaktycznych. Teraz wprowadzamy dzieci w świat książek i czytamy im, ale już nie tylko po polsku. W każdej sali, w grupach żłobkowych i w przedszkolu, znajdują się książki, opisujące przygody Kubusia Puchatka, syrenki Ariel, misia Paddingtona czy też zwierzątek i innych bohaterów dziecięcych przygód. Czytamy całej grupie lub indywidualnie, w zależności od zdolności percepcyjnych dzieci. Czasami jest to krótka historia dla wszystkich, innym razem siadamy z jednym dzieckiem na kolanach, zazwyczaj popołudniami, zachęcając go do wysłuchania ciekawej historii. Czytanie ma być przyjemnością, zaproszeniem do odkrywania książek i cieszeniem się wspólnym czasem przeżywania przygód i poznawania nowych słów. Oddawanie się wspólnej lekturze to najlepsza okazja, by konkretne słowa mogły zostać powiązane z odpowiednim obrazkiem, podczas gdy opiekun/nauczyciel wyjaśnia, wskazuje, nazywa: przedmioty, bohaterów i elementy otoczenia.
  W ramach projektu nawiązaliśmy już współpracę z Biblioteką Obcojęzyczną Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu, Filią nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu oraz Royal School Centrum Języków Obcych w Opolu. Regularnie wypożyczamy książki angielskojęzyczne i myślimy o dalszym rozwoju projektu.
  “A book is a gift you can open again and again” Garrison Keillor
  Zachęcamy wszystkich Rodziców, by próbowali tego samego w domu. Angielska książeczka nie musi czekać, aż maluszek faktycznie zacznie czytać.